Yenimahalle’de Minikler Eğlenerek Öğreniyor

Yenimahalle Belediyesi’ninAnkaralı çocuklara hediye ettiği Evrensel Değerler Çocuk Müzesi, minik misafirleriyle buluşmaya devam ediyor.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi içerisinde23 Nisan 2017 yılında faaliyete başlayanEvrensel Değerler Çocuk Müzesi, açıldığı günden bu yana 480 okul ve 65 bin öğrenciyi ağırladı.

Yenimahalle’de Minikler Eğlenerek Öğreniyor

Bilim ve eğitim iç içe

600 metrekare kapalı alana sahip müze içerisinde vahşi yaşam ve yardımseverlik, çevre ve saygı, doğruluk ve pinokyo, entolomoji ve birlik, sevgi ve veterinerlik,  bilim merkezi, deneyatölyeleri ve planetaryum alanı bulunuyor.

Türkiye’nin ilk çocuk müzesi olma özelliğini elinde bulunduran ve açıldığı günden bu yana 4-12 yaş aralığında binlerce öğrenciye eğlenerek öğrenme fırsatı sunan Yenimahalle’nin çocuk müzesinde, öğrenciler hazırlanan programlar sayesinde yaratıcı ve eleştirel düşünme becerisi kazanırken interaktif eğitimlerden faydalanma şansını yakalıyor.

Yenimahalle’de Minikler Eğlenerek Öğreniyor

Pandemi süresince evde sıkılan çocuklar için randevu sistemi ile hizmet sunan Evrensel Değerler Çocuk Müzesi ziyaret etmek isteyenler HES KODU zorunlu olmak şartıyla 0 (312) 332 11 75 ve 0 (312) 332 11 76 numaralı telefondan kayıt yaptırabilecek.

Yenimahalle’de Minikler Eğlenerek Öğreniyor

Yenimahalle Haberlerini Görmek İçin Tıklayınız

Vizyon Haber Tv Kanalına Gitmek İçin Tıklayınız

Yorum yapın