Sincan Sevgi Bahçesinde Can Dostlarımız Sahiplerini Bekliyor

Sokak hayvanları için kurduğu bakımevi ve rehabilitasyon merkezinin yanında Sevgi Bahçesi ile de takdir toplayan Sincan Belediyesi, can dostlarımızla çocuklar arasındaki bağın güçlenmesine katkı sağlıyor. 2022 yılında 1410 öğrenci Sincan Sevgi Bahçesi’ne gelerek can dostlarımızı ziyaret etti.

Sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarıyla dikkat çeken ve can dostlarımıza her zaman kucak açan Sincan Belediyesi, oluşturduğu Sevgi Bahçesi ile çocukların hayvan sevgisini pekiştirmeye devam ediyor.

Sevgi Bahçesi

13 adet cins köpek, 3 adet cins kedi, cins tavşanlar ve ördeklerin bulunduğu Sevgi Bahçesi’ni ziyaret eden çocuklara veteriner hekimler tarafından hayvanlar hakkında bilgi veriliyor. Sevimli can dostlarımızla oyun oynayarak, onlara dokunarak sevgi ve paylaşma kavramlarını öğrenen çocuklar mutlulukla Sevgi Bahçesi’nden ayrılıyor.

Çocukların gelişimine katkı sağlayan Sevgi Bahçesi bu sene düzenlenen okul gezileriyle birlikte 1410 öğrenci, 93 öğretmen ve 126 veliyi ağırladı. Çocukların büyük bir ilgiyle vakit geçirdiği Sevgi Bahçesi’nde sadece hayvanlarla değil, çevreyle de bağları gelişiyor. Oluşturulan serada sebzelere dokunarak, sebzelerin yetiştirilmesi hakkında bilgi sahibi de oluyorlar.

Sevgi Bahçesi

Pazartesi günleri hariç her hafta 10.00-12.00 ve 13.30-15.00 saatleri arasında ziyaretçi kabul eden Sincan Polatlar Sokak Hayvanları Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Sevgi Bahçesi sokak hayvanları için birer yuva oldu. Vatandaşlar, E-Belediye / Sincan üzerinden “Sahiplenilmeyi bekleyen can dostlarımız” adlı linkten başvuruda bulunabilirler.  

Sevgi Bahçesi
Sevgi Bahçesi

Yorum yapın