Sincan Belediyesinden Depremzede Ailelere Kadın Dayanışması

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan deprem bölgesinde çalışmalar yürütürken eşi Emine Ercan da Sincan’a nakledilen depremzede aileler için kadın dayanışması gerçekleştirdi. Sincan Belediyesinin kadın personelleri ile bir araya gelen Emine Ercan, kıyafet ve gıda malzemelerinden oluşan yardım paketleri hazırlayarak depremzede ailelere ulaştırdı.

Sincan Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkisi altına alan yıkıcı depremin ilk gününden itibaren bir seferberlik halinde sahada çalışıyor. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan da deprem bölgelerini ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi alıyor.

Başkan Ercan’ın eşi Emine Ercan da deprem bölgesinden Sincan’a nakledilen ya da kendi imkanlarıyla gelen depremzede aileler için Sincan Belediyesinin kadın personelleri ile birlikte bir kadın dayanışması örneği gösterdi. Belediye personeli kadınlar kendi imkanlarıyla oluşturdukları kıyafet, gıda ve mutfak malzemelerinden oluşan yardımları Sincan Belediyesi Fuar ve Kongre Merkezi’nde topladı. Emine Ercan’ın da katılımıyla yardım malzemeleri kolilenerek depremzede ailelere ulaştırıldı.

Kadınlar çocukları da unutmamıştı. Yardım malzemelerinin içinden çıkan çikolata, kek ve şeker çocukların yüzünü güldürdü. Aileler ise Emine Ercan ve Sincan Belediyesine teşekkür ettiler. 

Yorum yapın