Sincan Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri İş Başında

Sincan Belediyesi ekipleri günler öncesinden karla mücadele için hazırdı. Kar yağışının başladığı ilk dakikalarda harekete geçen ekipler karla kaplanan yolları açtı, buzlanma riskine karşı gece boyu tuzlama çalışması yaptı.

Başkent Ankara’da kar yağışının şiddetini artırmasıyla birlikte Sincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri hemen teyakkuza geçti. Sincan’ın dört bir köşesine dağılan ekipler, karla kaplanan yolları açtı.

11 adet Kar bıçaklı tuz kamyonu,  6 adet tuzlamalı transit, 6 adet kazıcı-yükleyici iş makinası (Beko Loder),  5 adet greyder, 5 tuz yükleyici iş makinası ile 250 personel yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için üç vardiya halinde 24 saat kesintisiz çalıştı.

Sincan Belediyesi Karla Mücadele

Özellikle akşam saatlerinde araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, vatandaşların ulaşım konusunda sıkıntı yaşamaması için gece boyunca özveriyle çalıştı. Buzlanma riskine karşı yollar tuzlandı. Tuzlama çalışmalarında 450 ton tuz kullanıldı.

Ekipler ana arterlerin yanında, ara sokaklar ve uzak mahallelerde de yolları açarak ulaşımda yaşanabilecek aksaklıkların ve olumsuzlukların önüne geçti. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de yol kenarları ve kaldırımlardaki karları temizledi. Sincan’da kar çileye değil keyfe dönüştü.

Sincan Belediyesi Karla Mücadele

Yorum yapın