Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’dan İsrail’e Sert Tepki

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, İsrail’in Gazze’de hastaneyi bombalayarak yüzlerce çocuk, kadın ve yaşlıyı vurmasına tepki gösterdi. Başkan Ercan “İsrail’in Filistin halkına yaptığı katliama kör; kardeşlerimizin, şifa bekleyenlerin ve masum çocuklarımızın feryadına sağır değiliz” dedi.

İsrail, Gazze’de hastalarla dolu el-Ehli Baptist Hastanesini bombaladı, çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Hastane saldırısı dünya çapında tepki çekti, pek çok ülkede çok sayıda insan sokaklara çıktı. Türkiye’de de protesto eden vatandaşlar İsrail Büyükelçiliklerinin önüne giderek tepkilerini gösterdi.

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan da AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ile Ankara’da bulunan İsrail Büyükelçiliği önünde toplanan vatandaşları yalnız bırakmadı.

“İsrail’in Zulmüne Boyun Eğmeyeceğiz”

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“İsrail günlerdir Gazze’de adeta bir soykırım gerçekleştiriyor. İsrail’in Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’ne yaptığı son saldırıda yüzlerce Filistinli bebek, çocuk, kadın, erkek demeden vahşice katledildi. Bugün tüm dünya bir kez daha anladı ki İsrail’in kötülüğünün, vahşetinin bir sınırı yok. İsrail’in alçak saldırılarına karşı Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Dualarımız Filistinli kardeşlerimiz için.

İsrail’in Filistin halkına yaptığı katliama kör; kardeşlerimizin, şifa bekleyenlerin ve masum çocuklarımızın feryadına sağır değiliz. Bu vahşete, kana doymayan İsrail’in zulmüne boyun eğmeyeceğiz.”

Yorum yapın