Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan Deprem Bölgesinde

Kahramanmaraş depreminin ilk gününden itibaren deprem seferberliği ilan eden Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, deprem bölgesine giderek yardım ve arama kurtarma çalışmaları hakkında bilgi aldı. Başkan Ercan deprem bölgesindeyken 185. saatin sonunda gelen mucizeyi duyurdu. Sincan Belediyesi ekiplerinin de içinde bulunduğu enkaz çalışmaları sırasında bir kız çocuğu kurtarıldı.

Sincan Belediyesi deprem sonrası arama-kurtarma ve yardım dağıtımı noktasında tüm imkânlarını seferber etti. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan da deprem bölgesine giderek hem depremzedelere hem de gecesini gündüzüne katarak çalışmalara katılan Sincan Belediyesi ekiplerine moral verdi.

Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Gaziantep’te arama kurtarma çalışmalarına katılan Sincan Belediyesi ekiplerini ziyaret eden Başkan Ercan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

185 Saat Sonra Mucize

185. SAATİN SONUNDA GELEN MUCİZE

Kahramanmaraş’ta arama kurtarma çalışmalarının 8. gününde bir mucize daha gerçekleşti. Şazibey Mahallesinde bulunan 8 bloklu 11 katlı Ebrar Sitesi’nin enkazında annesi ile birlikte kalan Ayça Çebni, Sincan Belediyesi’nin de içinde bulunduğu arama kurtarma ekiplerinin saatler süren çalışması ile depremden 185 saat sonra kurtarıldı.

Güzel haberi duyuran Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, “Bölgede bulunan Sincan Belediyesinin arama kurtarma ekipleri diğer ekiplerle birlikte koordineli ve yoğun bir çalışmanın neticesinde 185. saatin sonunda bir çocuğumuzu enkazdan sağ salim kurtardı. 8. Günde gelen bu mucize hepimize umut oldu. Rabbim nice güzel haberler almayı nasip etsin. Burada var gücüyle çalışan, gecesini gündüzüne katan tüm mesai arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yapın