Şehit Aileleri ve Gaziler Komisyonu Toplandı

AK Parti Ankara İl Başkanlığı’nda Ankara’nın 25 ilçesinde bulunan Şehit Aileleri ve Gaziler Komisyonu’nun başkanları bir araya geldi.

Ankara Şehit Gazi Komisyonu

Yoğun Katılım

AK Parti Ankara Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ahmet Özbek başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti Ankara İl Şehit Aileleri ve Gaziler Komisyonu Başkanı Nizami Gülşen’in yanı sıra Akyurt, Altındağ, Bala, Beypazarı, Çankaya, Çamlıdere, Çubuk, Etimesgut, Gölbaşı, Kahramankazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar ve Yenimahalle ilçelerinin Şehit Aileleri ve Gaziler Komisyonu başkanları katıldı.

Aralarında Gaziler ve birinci derece şehit yakınlarının da bulunduğu komisyon başkanları, ilçelerde gerçekleştirilen faaliyetleri anlatarak, şehit aileleri ve gazilerin talep ve önerilerini dile getirdiler.

Emeklerinden dolayı tüm komisyon başkanlarına teşekkür eden AK Parti Ankara Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ahmet Özbek “Şehit ve gazilerimiz bizim için çok değerli. Bunu söz olarak değil, içimizdeki milli ve manevi değerlerden, özümüzden gelen hissiyatla söylüyorum. Bütün şehitlerimiz, gazilerimiz ve onların aileleri başımızın tacıdır. Tüm ilçelerimizde büyük bir özveri ve samimiyetle çalışmalar yapıyorsunuz. Hepinizden Allah razı olsun. Bu vatan için canını feda eden şehitlerimizin ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan gazilerimizin hakkını bizler ödeyemeyiz. Yalnızca onlara layık olmak için mücadele veriyoruz. AK Parti Ankara İl Başkanımız sayın Hakan Han Özcan’a da bu konudaki hassasiyet ve duyarlılığından ötürü teşekkür ediyorum. Tüm Türkiye’de Şehit Aileleri ve Gaziler Komisyonu’nu ilk kez Hakan Han Özcan başkanımızın Sosyal Politikalar Başkanı olduğu dönemde bizler kurduk. Şehit ailelerimizin ve Gazilerimizin gönlünü kazanmak, onlarla hemhâl olabilmek bizim en asli görevlerimizdendir” şeklinde konuştu.

Ankara Şehit Gazi Komisyonu

Songül Ergelen: Kızılcahamam’da Aileden Biri Gibiyiz

Yaptıkları faaliyetleri anlatan AK Parti Kızılcahamam İlçe Şehit Aileleri ve Gaziler Komisyonu Başkanı Songül Ergelen “Şehit ailelerimizle ve gazilerimizde o kadar yakınız ki aileden biri gibiyiz. Kızılcahamam’da ikamet eden 13 şehit ailemiz ve gazilerimiz var. Onlara hizmet etmek, yanlarında olabilmek bizler için şereftir.” dedi.

Kahramankazan’da Osmanlı Başkentlerine Kültür Gezisi

AK Parti Kahramankazan İlçe Şehit Aileleri ve Gaziler Komisyonu Başkanı Cafer Akın “Şehit ailelerimizle ve Gazilerimizin eşleri ile 60 kişilik bir heyet halinde Osmanlı başkentlerine kültür gezisi düzenledik. Ziyaretle birlikte bir kez daha gurur duyduğumuz ecdadımızın  yaptıkları fedakârlıkları şimdiler de ise kahraman şehitlerimiz ve gazilerimiz sürdürüyor. Ziyaretlerde çok duygusal anlar yaşadık. Vatan, bayrak ve din uğrunda canını feda eden şehitlerimize ve gazilerimize minnettarız” diye konuştu.

Mamak Son Dönemde Şehadetin Simgesi Oldu

AK Parti Mamak İlçe Şehit Aileleri ve Gaziler Komisyonu Başkanı Nihat Korkmaz “Mamak ilçesinde son dönemde çok sayıda şehidimiz oldu. Her anlarında şehit ailelerimizin yanında olmaya, acılarını paylaşmaya gayret gösteriyoruz. Şahit olduğumuz şu ki, şehit ailelerimiz acılarını bağırlarına basıp vatan sağ olsun diyorlar. Bunun büyük bir onur ve gurur olduğunu söylüyorlar. Mamak’ta 204 şehit ailemiz ve 332 gazimiz yaşıyor. Bizler de onlara layık olabilmek için çalışıyor, sürekli ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Barış Pınarı Harekatı’nda da Mamak olarak şehitler verdik. Rabbim hepsinden razı olsun. Milletimiz bu vatanda onlar sayesinde huzur içerisinde yaşayabiliyor.” dedi.

Yorum yapın