Mehmet Kasapoğlu Engelsiz Yaşam Merkezi’ni Ziyaret Etti

Bakan Mehmet Kasapoğlu, merkezdeki engelli ve aileleri yakından ilgilendi, merkezi Ankara’ya kazandıran Başkan Demirel’i tebrik etti.

Etimesgut Belediyesi

Mehmet Kasapoğlu Hayran Kaldı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ziyaret etti. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Bakan Kasapoğlu’na merkezi gezdirerek, merkez hakkında detaylı bilgi verdi. Demirel, merkezde engelli ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştıran onların yaşam kalitelerini artıran birçok donatının yer aldığını belirterek, merkezin Türkiye’ye örnek bir tesis olduğunun altını çizdi.

Merkezin her bölümünününü engellilerinin istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapıldığını kaydeden Demirel, “Özel rehabilitasyon merkezi konaklama merkezi, meslek ve beceri merkezi, eğitim ve sosyal hizmet merkezi olarak 5 ayrı bloktan oluşan merkezimizden yararlanan engellilerimiz merkez sayesinde rehabilite olurken aileleri de rahat bir nefes alma imkanı buluyor” dedi.

Etimesgut Belediyesi

Bakan Kasapoğlu, merkezden yararlanan engellilerle yakından ilgilendi, aileleri ile sohbet etti. Engelsiz Yaşam Korosu’nun konserini de ilgiyle dinleyen Kasapoğlu, böyle bir tesisi kazandırdığı için Başkan Demirel’i tebrik etti. Kasapoğlu, “Gerçekten harika bir tesis, gurur duydum. Böyle merkezlere çok ihtiyacımız var. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu. Ziyarette Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili ve bakanlık bürokratları da yer aldı.

Yorum yapın