Matematik Müzesi Yaz Ayında da Öğrencilerin Gözdesi Oldu

Sincan Belediyesi’nin şehrin marka değerini yükselten projelerinden biri olan Sincan Matematik Müzesi, sadece okul döneminde değil, yaz boyunca da ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği mekanlardan oldu. Türk Eğitim Gönüllüleri başta olmak üzere birçok eğitim kurumu ve yaz okulunun gözdesi olan Matematik Müzesi’ni yaz başından beri 3235 kişi ziyaret etti.

Her yaştan öğrencinin ve vatandaşın ilgiyle gezdiği Matematik Müzesi gezenleri kendine hayran bırakıyor. Öğrencilerin matematiği sadece anlamasını değil sevmesini de sağlayan Sincan Matematik Müzesi, yaz tatilinde de matematik severleri ve öğrencileri ağırlamayı sürdürüyor.

Sincan Matematik Müzesi
Sincan Matematik Müzesi

Yaz başından beri 3235 ziyaretçiyi ağırlayan Matematik Müzesi, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Gökkuşağı Rehabilitasyon Özel Eğitim Merkezi, Mamak Mehmet Çekiç Ortaokulu gibi eğitim kurumlarından öğretmen ve öğrenciler başta olmak üzere pek çok kişinin ilgisini çekiyor.

Ziyaretçiler bir yandan Matematik Müzesi’ni gezerken bir yandan da müzeyle ve matematiğin tarihçesiyle ilgili bilgiler alıyor. Matematik Müzesi’nde yer alan tangram, satranç, puzzle, 4 işlem, çarpan, sayı sıralama gibi oyunları çok beğenilen oyunlar arasında.

Sincan Matematik Müzesi
Sincan Matematik Müzesi

Kilit taşlarıyla yapılıp yıkılan Mimar Sinan’ın Mostar Köprüsü de ziyaretçileri etkisi altına alıyor. Materyalleri tek tek inceleyen ziyaretçiler, gezi sonunda müzeye hayran kaldıklarını ifade etmeden geçemiyor. 

Sincan Matematik Müzesi
Sincan Matematik Müzesi

Yorum yapın