Kahramankazan İhtiyaç Sahiplerini Unutmuyor

Kahramankazan Belediyesi ve Serhat Oğuz, her zaman yanında olduğu ihtiyaç sahibi ve dar gelirli aileleri Ramazan ayında da yalnız bırakmıyor. Ekipler Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak olan 5 bin gıda kolisi yardımının dağıtımına başladı.

Sosyal yardımlar konusunda yaptığı çalışmalarla fark yaratan Kahramankazan Belediyesi, Ramazan ayında da bu alandaki çalışmalarını sürdürüyor. Belediye, ilçedeki ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere yönelik gıda kolisi yardımlarını ulaştırmak için harekete geçti. Dağıtım merkezi olarak kullanılan Kahramankazan Belediyesi Spor Salonu’nda toplanan gıda kolilerinin içinde 25 farklı ürün yer alıyor. Bu kapsamda gıda kolilerinin içerisinde salçadan makarnaya, şekerden yağa kadar çeşitli ürünler bulunuyor. Belediye ekipleri, gıda kolisi yardımlarının dağıtımına ilçe genelinde eş zamanlı olarak başladı.

kahramankazan-ihtiyac-sahiplerini-unutmuyor
kahramankazan-ihtiyac-sahiplerini-unutmuyor

Bu kapsamda oluşturulan talep doğrultusunda 5 bin gıda kolisi ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere dağıtılacak. Böylece, gıda kolileri ile özellikle dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin yaşayabileceği mağduriyetlerin önüne geçilmiş olacak.

Serhat Oğuz :Sofralara Katkı Sunacak

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, gıda kolilerinin dağıtım merkezi olan spor salonunda incelemelerde bulundu. Oğuz, yürütülen yardım dağıtım çalışmaları konusunda yetkililerden bilgi aldı. Oğuz, Kahramankazan Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi, hasta, yaşlı ve dar gelirli vatandaşlara yönelik sosyal yardımlarını 365 gün aralıksız olarak sürdürdüklerini söyledi. Kahramankazan’da 57 bin nüfuslu büyük bir aile olduklarını ve ailelerinin hiçbir ferdini yalnız bırakmadıklarının altını çizen Oğuz, “Pandemi sürecinin başladığı geçen yıl da hem bu süreç boyunca hem de Ramazan ayı boyunca 8 bin gıda kolisini kardeşlerimizle buluşturmuştuk. Bu anlamda Ankara’daki ilk belediyelerden birisi olduk.

kahramankazan-ihtiyac-sahiplerini-unutmuyor
kahramankazan-ihtiyac-sahiplerini-unutmuyor

Sadece sosyal yardımlar değil, pandemiyle topyekün mücadele anlamında maske, hijyen paketi ve genel dezenfeksiyon anlamında da ilk harekete geçen belediyelerden olmuştuk. Bu sene de Ramazan ayı ile birlikte insanlarımıza küçük de olsa katkı sunabilmek, onlara Ramazan’ın bereketini, sevincini yaşatabilmek adına hazırlıklarımızı tamamladık. İlçemizde ihtiyaç sahibi tüm kardeşlerimizin sofrasına küçük de olsa bu katkılarımızı inşallah sunmaya başladık” diye konuştu.

kahramankazan-ihtiyac-sahiplerini-unutmuyor
kahramankazan-ihtiyac-sahiplerini-unutmuyor

Kahramankazan Haberlerini Görmek İçin Tıklayınız

Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayınız

Yorum yapın