İsa Yalçın’ın Yaptıkları 4.Bölüm

TAKSİCİ ESNAFLARIMIZ İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR:

1: Taksici esnaflarımız için milat olan Taksi durakları kendilerine teslim edilerek taksi durak rantı bir daha geri gelmemek üzere ortadan kalkmıştır.

2: 21 Ocak 2018 tarihinde yapılan 20.Olağan Genel Kurulda sunduğumuz önerge ile karara bağlanması ile taksici esnaflarımızın durakları kendilerine teslim edilmiştir. Durakta taksiye ihtiyaç olması halinde kendi aralarında hisse çoğaltarak hisse bedellerine kendi aralarında eşit olarak paylaştırılması veya bir araç olanın 2 arabası olması sağlanmıştır. Bizden önce yapılan haksız uygulamalar esnafın lehine olacak şekilde ortadan kaldırılmıştır.

3: Esnaflarımızın kazançlarına kazanç katarak, Sincan bölgesinde huzurlu ve güvenli bir çalışma ortamı sağlanmıştır.

Sincan Şoförler Odası
Sincan Şoförler Odası

4: Sincan Bölgesinde esnaflarımızın kendi aralarında hisse çoğaltmaları ve merkezden çekilen araçlar sebebiyle hem taksi plakalarında hem de durak hisse değerlerinde büyük artışlar olmuş buda taksici esnaflarımıza maddi anlamda büyük katkı sağlamıştır.

5: Göreve gelmemizle birlikte Taksi duraklarımızın kanal su abonelikleri, durak ceplerinin yapım işleri Büyükşehir ve Sincan Belediye Başkanlıklarımızla iyi diyaloglarımız sayesinde halledilmiştir.

6: İç işleri Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda pandemi döneminde her hafta düzenli olarak taksilerimiz ilaçlanarak dezenfekte edilip genelge ile zorunlu olan belge kendilerine verilmiş ve kayıt altına alınmıştır. Bu çalışmalarımız müşterilerimizden, şoförlerimizden ve kamuoyundan büyük takdir toplamıştır.

Sincan Şoförler Odası
Sincan Şoförler Odası

7: Ankara Valiliğimizin ve Sincan Kaymakamlığımızın talebi üzerine Sincan Filyasyon ekibine 6 adet araç gönderilerek aylarca Sincan halkına hizmet etmesi sağlanmıştır. Bu da kadirşinas şoför esnafının vatan ve milletine bağlılığını göstermiştir.

8: Pandemi döneminde Sincan Kaymakamlığı Seyahat izin kuruluna odamızca personel gönderilerek esnaflarımıza ve Sincan halkına hizmet edilmesi sağlanmıştır.

9: Ülkemizi ilgilendiren en hassas konularda her zaman devletimize ve milletimize bağlılığını gösteren ve ülkeye örnek teşkil eden birçok hadisede en önde yer aldık. Bunları örneklendirirsek sınır dışı operasyonlarımızda ordumuza destek kampanyası başlatarak bu alanda bir örnek olduk. Suriye ye yapılan piriket evler kampanyasına katılarak bağış yaptık, Şehitlerimize destek için Şehitler ölmez vatan bölünmez yürüyüşümüz, dolara hayır TL’ye evet desteğimiz, deprem ve sel afet bölgelerine maddi ve manevi desteklerimiz kısacası Sincan Şoförler Odası olarak her zaman vatanımızın manevi değerlerine sahip çıktık ve çıkmaya da devam edeceğiz.

Sincan Şoförler Odası
Sincan Şoförler Odası

Yorum yapın