Elmadağ Belediyesi Gönüllere Dokunmaya Devam Ediyor

Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın, “Engellilerin ulaşım sorunları ve hareket yeteneğindeki kısıtlılık nedeniyle yaşamış olduğu sorunlar göz önüne alındığında, bu kardeşlerimizin yaşadıkları ev dışındaki zorunlu işlerini ve sorumluluklarını yürütmeleri hayli güç olmaktadır. Bu bilinçle hava koşullarının sert geçmesi ve engelli çocuklarımızın okullarına gitmekte zorlanması göz önüne alınarak makam aracımı onların ulaşımı için tahsis ettim ve eğitimlerine ara vermeden sıkıntı yaşamadan okullarına ulaşmalarını sağlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşadık.” dedi.

Adem Barış Aşkın

Adem Barış Aşkın: “Engelleri Aşarak Birlikte Daha İyiye”

Başkan Aşkın, “Yerel yönetimler olarak bizlerin yetki ve sorumlulukları çoğunlukla günlük yaşamın düzenlenmesine ilişkin karar ve hizmet alanındadır. Bu nedenle, her bireyin günlük yaşama ilişkin eylemlerin tüm toplum için erişilebilir kılınması, sosyal ortama katılımda önemli bir aşama olacaktır. Bu konuda engelleri aşarak birlikte daha iyiye ulaşabilmek için herkesin aynı duyarlılıkta olması çok önemlidir.” dedi.

Başkan Aşkın, ” Ayrıca engelli vatandaşlarımız için, rehabilitasyon, eğitim, istihdam olanaklarından, eğlence, dinlenme, spor, sanat ve kültür gibi kentsel etkinliklerden faydalanması için gerekli destek çalışmalarını da başlatmış bulunuyoruz.” dedi.

Adem Barış Aşkın

Yorum yapın