BAŞKAN MURAT ERCAN DİJİTAL DÖNÜŞÜM AKADEMİSİ’Nİ AÇTI

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Sincan’ı dijital dönüşüme ve her alanda yüksek verimliliğe hazırlayacak “Dijital Dönüşüm Akademisi”ni açtı. “Yarınlara uzanan teknoloji ve bilim yolunda beraber yürümeye devam edeceğiz” diyen Başkan Ercan, Sincan’a hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Sincan Belediyesi teknolojiye ilgi duyan vatandaşların dijitalleşme yolculuğuna ücretsiz rehberlik eden Dijital Dönüşüm Akademisi’nin açılışını yaptı. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, AK Parti İlçe Başkanı Soner Arslanargun ve Belediye Meclis Üyelerinin de katıldığı açılışta renkli anlar yaşandı.

Sincan Dijital Dönüşüm Akademisi
Sincan Dijital Dönüşüm Akademisi

E-ticaret, Robotik kodlama, oyun yazılımı gibi eğitimlerin yer aldığı Dijital Dönüşüm Akademisi, gençlerin dijital dünyaya adım atıp, hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olacak. Başkan Ercan’ın “Çağın gereklerine uygun, dünyanın gelişmelerine hâkim özellikle bilişim ve teknoloji alanında güzel bir tesis oldu” dediği Dijital Dönüşüm Akademisi, vatandaşların dijitalleşme yolculuğuna ücretsiz rehberlik ediyor.

Başkan Ercan açılışta yaptığı konuşmada dijitalleşmenin önemine vurgu yaparken “Burada robotik kodlama, e-ticaret, mobil fotoğrafçılık, bilgisayar işletmenliği gibi birçok dalda gençlerimiz eğitim alabiliyor. Mahallemize, Sincanımıza, şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

BAŞKAN ERCAN VE BAŞKAN ARSLANARGUN DİJİTAL OYUN OYNADI

AK Parti Sincan İlçe Başkanı Soner Arslanargun ve Belediye Meclis Üyeleri, açılışın ardından Başkan Ercan’la birlikte Dijital Dönüşüm Akademisi’ni gezdi. Sınıflarda çocuklarla sohbet eden Başkan Ercan ve Başkan Arslanargun bir de e-spor müsabakası yaptı.

Sincan Dijital Dönüşüm Akademisi
Sincan Dijital Dönüşüm Akademisi

Robotik kodlama dersleri başlayan Akademi’de; E ticaret, Photoshop 3d modelleme, Siber güvenlik, Python, 3D tasarım, Artırılmış sanal gerçeklik, Mobil fotoğrafçılık ve Sosyal medya içerik üreticiliği kursları için de kayıtlar alınmaya başladı. 

Sincan Dijital Dönüşüm Akademisi
Sincan Dijital Dönüşüm Akademisi

Yorum yapın