Saadet Partisinden Kurban Bayramı mesajı

Saadet Partisi Ayaş İlçe Başkanı Cengiz ZEYREK bir mesaj yayınlayarak, milletimizin ve İslam aleminin Kurban Bayramını tebrik etti.

Bayramların toplumsal dayanışma,paylaşma duygularının en yoğun yaşandığı günler olduğunu hatırlatan Cengiz ZEYREK, “Bizi biz yapan ortak değerlerimize sarıldıkça aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Bayramlar bu manevi değerlerin güçlendirilmesi ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesi için birer fırsattır” dedi.

İSLAM ALEMİ KRİTİK BİR DÖNEMDEN GEÇİYOR

Türkiye’nin ve İslam aleminin zorlu ve kritik bir dönemden geçtiğini belirten Saadet Partisi Ayaş İlçe Başkanı Cengiz ZEYREK, Müslümanların topyekün bir uyanışa ve silkinişe ihtiyacı olduğunu vurguladı.
İslam coğrafyasında yaşanan acı gelişmelerin bayram sevinçlerimizi hüzne dönüştürdüğünü kaydeden Zeyrek,
“Arakan, Yemen, Libya, Suriye, Filistin… Başımızı nereye çevirsek kesif bir duman görüyor, kulağımızı nereye kabartsak acı bir feryat duyuyoruz. Ama bundan daha acı olanı bu feryatlara karşı gözlerin kör, kulakların sağır kesilmesidir” ifadelerini kullandı.

Herkesin barış ve huzur içinde yaşadığı adil bir dünyayı kurmanın mümkün olduğunu dile getiren Zeyrek; “Bunun için yapılması gereken ayrılmak, parçalanmak değil, birlik olmaktır. Bizi biz yapan değerlere daha sıkı bağlanmaktır. Gücümüzü birbirimizi yok etmek için değil, birbirimize yardımcı olmak için kullanmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve bütün İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, acı feryatların yerini sevinç çığlıklarının aldığı bir bayram diliyorum” sözleriyle mesajını tamamladı.

Bizi Takip Edin

Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayınız

Yorum yapın