Saadet Partisi Ayaş İlçe Başkanı Cengiz Zeyrek Miraç Kandili Kutlaması

Saadet Partisi Ayaş İlçe Başkanı Cengiz ZEYREK, Miraç Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında “Yeryüzünde yeniden iyiliğin, barış ve adaletin hakim olabilmesi için Miraç’ta bildirilen ilahi prensiplere daha sıkı sarılmak ve bu prensipleri yer yüzünde hakim kılmak için tüm güçümüzle çalışmalıyız.” diyen Zeyrek konuyla ilgili olarak duygularını şu şekilde ifade etti.

Cengiz Zeyrek

“Miraç’ın gerçekleştiği Mescid-i Aksa başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında kan ve gözyaşının hakim olduğu adalet, özgürlük, hakça paylaşım gibi en temel değerlerin hiçe sayıldığı,başta Suriye ,Filistin, Myammar, Keşmir, Afganistan, Doğu Türkistan’dan, Irak’a kadar birçok bölgede Müslümanların tarihte eşine az rastlanır insanlık dışı muamele ve katliamlara maruz bırakıldığı, yeryüzünde yeniden iyiliğin, barış ve adaletin hakim olabilmesi için Miraç’ta bildirilen ilahi prensiplere daha sıkı sarılmak ve bu prensipleri hakim kılmak için çalışmalıyız.

Bu gece alemlere rahmet olarak gönderilen yüce peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa(SAV)`in en büyük mucizelerinden biri olan miraç kandilini idrak ediyoruz. Peygamberimiz bu ilahi yükseliş ile en yüce mertebeye ulaşmakla kalmamış, aynı zamanda ruhumuzu arındıracak, yolumuzu aydınlatacak ilahi sırra vakıf olmuştur. Miraç yükseliştir; sevgiye, kardeşliğe, tevazuya, aydınlığa yöneliştir.


Oysa Bugün Miraç’ın gerçekleştiği Mescid-i Aksa’nın bulunduğu Filistin başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında kan ve gözyaşı hakimdir.
Adalet, özgürlük, hakça paylaşım gibi en temel değerler hiçe sayılmakta, Doğu Türkistan’dan, Irak’a, kadar bir çok bölgede Müslümanlar tarihte eşine az rastlanır insanlık dışı katliamlara maruz bırakılmaktadır. Toplumlar çözülmekte, ahlaki ve manevi değerler hızla çökmektedir.

Miraç Kandili


Yeryüzünde yeniden iyiliğin, güzelliğin, adaletin hakim olabilmesi, için miracı bu yönüyle anlamak zorundayız. Anlamakla kalmayıp bu ilahi prensiplere daha sıkı sarılmak zorundayız. Ve bu değerleri yeniden hakim kılmak için bütün gücümüzle çalışmak zorundayız.
Cenab-ı Hakk bu müstesna gecenin hatırına bizlere, bütün İslam aleminin birlik ve beraberliğini gerçekleştirme gücü versin. Bu gece, barış ve huzur içinde yaşayan adil bir dünyanın kuruluşu için başlangıç olsun inşaallah. Akçakoca hemşehrilerimizin, Milletimizin ve İslam Aleminin Miraç Kandilini kutluyor, bütün insanlık için barış ve huzur diliyorum.”

Cengiz ZEYREK | Saadet Partisi Ayaş İlçe Başkanı

Yorum yapın