Kendi Dilinden “Fatma Kübra Karamürsel”

Hoş geldiniz,

Burası “yazarca köşesi”. Size kendimi anlatırken birkaç dakika burada oyalanmanızı planlıyorum.

Ve merhaba Fatma Kübra ben, buraların yeni hayalperestiyim. Yeni hikayeme kendimi anlatarak adım atıyorum, umarım güzel devam ederiz.

Ankara’da doğup büyüdüm ben. Çocukken kurduğum hayallerimin gerçek olmasını bekledim bir zaman. İçimde ki “yazarca” yanımı kendimi bildim bileli çok sevdim. Saklambaç oynamaktan daha eğlenceliydi ablamla yaptığımız yazı yarışmalarımız. Kekemeydim de, ailemden başka beni sabırla dinleyen olmazdı ve bu sayede her gün daha çok yazmaya başladım. Bir zaman sonra konuşmam düzeldi ve o zamanlardan bana en güzel yanım kaldı.

Yine çocukluğumdan bir zaman karateci olmak istiyorum, hayallerimle geçmişti. Her şeyi ayarlamış kendi çapımda plan bile kurmuştum ama ufak bir böbrek rahatsızlığı beni beden derslerimden dahi uzaklaştırmayı başardı. Voleybol oynama hayalleri, karate yapma hayalleri uçup giderken oturduğum yerde yazılar yazmaya devam ettim. Ve sonra büyüdüm, hayatımda olumlu yönde değişen şeyler dizildi. Bir gün kardeşimin kaydını yaptırmak için gittiğim karate kursunda, kursa başlamış olarak buldum kendimi. Bu hayal geç de olsa güzel bir hobiye dönüştü bende. Sonra içimdeki yazarca tekrar çıkageldi “neden olmasın?”

Bazı şeylerin gerçekleşmesi için oturup beklemek, geçen zamanı ve değişen dünyayı izlemekten bir adım daha öte gitmek değil aslında. Hiçbirimiz için sihirli değnek gelmeyecek. Dönen dünyaya ayak uydurmamız gerek. Cebimde sakladıklarımı dışarıya yansıtma kararı alıyorum, her hayal bir yerlerde yaşanmak için bizi beklerken daha fazla beklemeden atıyorum ilk adımı. Merhaba tekrar, yazarca ben. Hoş buldum.

Fatma Kübra Karamürsel’in Yazılarını Görmek İçin Tıklayınız

Yorum yapın