Kardelen

Sayfalarca yazı yazarsınız ama bazı zamanlara gelince iki kelime yan yana gelmez sanki veya saatlerce konuşursunuz ama o konuda diliniz tutulur. Bazı konular dışarıya dökülemez, içeride yaşananlar dışarıya kolay kolay çıkmaz.

Anne sevgisi kolay dökülür dilden, sayfalarca yazı yazabiliriz çoğumuz. Çünkü sevmeyi de annemizden öğreniriz. Bize kalbimizi açmayı ilk öğretenlerdir. Ama her hikayenin görünmeyen ya da daha az görünen kısımları var.

Anne sevgisi herkes için sonsuzluk demekken baba sevgisini anlatmaya kalkıştığımızda kelimelere sığamaz çoğu zaman. Hepimiz için duvardır babalarımız. Evi ayakta tutan, dışarıdaki tehlikelerden koruyan duvar. Koca kız olana kadar hayatın çoğu zorluğunu ruhumuz duymaz mesela, çünkü bizim yerimize üstlenir babalarımız. Güçlü karakterlerimizin en büyük imzası onlara aittir. Çünkü her zaman en güzel örneğimiz onlardır.

Kız evlat büyütmenin her anne babanın karakterini değiştirdiğine inanırım ben. Kız çocuğun büyüdüğü her evde merhamet ağacı yetişir, sabır gelir yanında. Anne babasına renk katar kız çocuğu. Ve kız babaları hep daha koruyucudur.

Henüz 23 yaşındayım. Biliyorum şuan ilk adımlarını attığım birçok yolun devamında yaşayacağım çok şey var. Ama adım atmaya kalktığım her şeyde en güzel güveni yanımda taşıyorum her zaman, ben hep kendimi daha şanslı hissediyorum. Zor durumda kaldığım her şeyde derdimi saatlerce anlatabileceğimi biliyorum ve hep en güzel çözümleri dinliyorum. Bugün bir yıl daha geçti anılarımızın üzerinden. O yaşlandığını düşünse de ben her yıl daha karizmatik olduğunu düşünmeye devam edeceğim.

Çınar ağacım, iyi ki doğdun iyi ki varsın ve iyi ki senin kızınım, kızınız. Attığım her adımımda senin gölgeni yanı başımda hissedeceğim daha nice yıllarımıza. Seni seviyorum.

Ve bu haftanın konusu benim hayatımın en özel zamanında başladı. Umarım okuyan her baba kızdan bir parça taşıyabilmişimdir satırlarıma.

Sevdiğinizi söylemeyi aksatmayın. Bir günün mutlu geçmesinin sebebi sizin ağzınızdan çıkan iki kelime olabilir. Ve bu dünyanın en güzel hislerinden birisi oluverir.

Huzurlu sabahlar,

İyi öğlenler

Ve mutlu akşamlar…

Hangi vaktinize denk geldiysem orada bir gülümseme bırakabilmek umuduyla, bir yazarca bugün kardelen olarak geçti buralardan, sevgi ile kalın…

Fatma Kübra Karamürsel’in Yazılarını Görmek İçin Tıklayınız

Yorum yapın