Durmayam Adam İsa Yalçın

Sincan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsa YALÇIN olarak Eğitim her alanda şart olduğu gibi şoförlük mesleğinde de gerekli olduğu gerçeği yadsınamaz. Başkan İsa YALÇIN Milli Eğitim Bakanımıza üniversite rektörlerine ve bu konuda yetkili herkese buradan çağrıda bulunuyor. Şoförlük mesleğinin gelişmesi için gerek üniversitelerin meslek yüksek okullarında, gerekse harici açılacak teknik okullarda şoförlük eğitimi verilmesi bu okullarda mezun olarak çıkan kişilere ticari araçların teslim edilmesi gereklidir. Bununla birlikte buralarda yetişen kalifiye şoförler toplu taşımaya ilgiyi ve güveni artıracaktır. Bu durum trafik sorununun çözümüne de yardımcı olacaktır.

Temsil ettiği esnaf guruplarının sorunlarını çok iyi bilen ve bunu ilgililere yer, zaman fark etmeksizin aktaran İsa YALÇIN çözüme de kavuşturuyor. Bunlardan sadece biri olan bu çağda şehrin göbeğinde tuvaleti ve suyu olmayan duraklara bunları yaptırması ve bağlatmasıdır. Vatanına ve Milletine bağlılığını her fırsatta haykıran bunu da esnaflarıyla birlikte göstermekten çekinmeyen başkanın adıdır İsa YALÇIN. Emniyet yetkililerinden Belediye yetki-lilerine Kaymakam, Vali, Belediye Başkanı, Parti temsilcileri, Milletvekilleri, Bakan ve Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’la sıcak ve samimi bir bağ oluşturarak esnafların meselelerini açık yüreklilikle anlatabilmektedir.

Gerek bizzat kendisi direksiyonda çalışırken, gerekse Oda Başkanı seçildikten sonra birikim ve araştırmaları sonucunda ulaşım camiasının gelişmesinin önündeki en büyük engel insan faktörüdür. Nüfusun artması şehirlerin büyümesine rağmen tahditli olan ticari araçlarımızın işlerinin düşmesi düşündürücüdür. Burada en büyük faktör insan faktörüdür. Araçlarımız yenileniyor şehir büyüyor yollar yenileniyor fakat şoförlerimiz hala elli yıl önceki zihniyet ile çalışıyor. Buda büyük bir güven sorunu oluşturarak müşterilerimizin azalmasına, önlem alınmazsa yok olmamıza sebep olacaktır. Vatandaş ile ticari araçlarda çalışan şoförler arasındaki güven ve ahlaka dayalı insani bağların zayıflamaması ve kopmaması için bir takım önlemler alınması çözümler üretilmesi ve ivedi olarak uygulanması gerekmektedir.

Bu vesileyle Sincan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası olarak yukarıda bahsi geçen sorunların çözümü için öncülük etmeyi bir görev biliriz. Eğitim her alanda şart olduğu gibi şoförlük mesleğinde de gerekli olduğu gerçeği yadsınamaz. Başkanımız İsa YALÇIN Milli Eğitim Bakanımıza üniversite rektörlerine ve bu konuda yetkili herkese buradan çağrıda bulunuyor. Şoförlük mesleğinin gelişmesi için gerek üniversitelerin meslek yüksek okullarında, gerekse harici açılacak teknik okullarda şoförlük eğitimi verilmesi bu okullarda mezun olarak çıkan kişilere ticari araçların teslim edilmesi gereklidir. Bununla birlikte buralarda yetişen kalifiye şoförler toplu taşımaya ilgiyi ve güveni artıracaktır. Bu durum trafik sorununun çözümüne de yardımcı olacaktır.

Yorum yapın