Cengiz Zeyrek’ten 18 Mart Mesajı

18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yapan Saadet Partisi Ayaş İlçe Başkanı Cengiz ZEYREK, “Çanakkale’deki ruh ne muhafazakârdır ne de milliyetçidir. Çanakkale’deki ruh Milli Görüş ruhudur” dedi.

Cengiz Zeyrek

60 Parçaya Bölündü

Saadet Partisi Ayaş İlçe Başkanı Cengiz ZEYREK,18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi.Zeyrek’in açıklaması şöyle: “Saadet Partisi bugün 105 yıl önce, Hakk’ın batıla galip gelmesi için canlarını feda eden dedelerimizin, şehitlerimizin mücadelesini anlıyor ve hissediyoruz. Ecdadımız bundan tam 105. yıl önce İslam topraklarını emperyalistlere çiğnetmemek için Hakk’a yürüdü. Ümmetin kutlu anaları on dördünde, on beşinde olan kuzucuklarını cepheye gönderdi. Dünyanın en güçlü donanmaları boğazdan geçmesin diye iki yüz elli bin delikanlı kendi canından geçti.

Ecdadımız Müslümanların birliği ve dirliği için, İslam’ın baş şehri İstanbul düşmesin diyerek, Mekke için, Medine için, Kudüs için, Şam için, Bağdat için, Diyarbakır için Hakk’a yürüdüler. Çanakkale’de Türk, Kürt, Arap, Boşnak, Arnavut tek vücut göğsümüzü siper ettik. Çünkü Çanakkale ümmetin müdafaasıdır. Çanakkale, İslam kardeşliği ve İslam birliğinin zaferidir. Birinci Dünya Savaşı neticesinde İstanbul işgal edilmiştir. Mekke, Medine, Kudüs emperyalizmin tasallutu altına girmiştir. Filistin topraklarında İsrail’i kurma çalışmaları başlamıştır. Koca bir İslam birliği 60 kadar parçaya bölünmüştür.

Kemikleri Sızlıyor

Bugün de bu topraklarda bulunan NATO üsleri, ABD üsleri,füze kalkanı ve patriot rampaları şehit dedelerimizin kemiklerini sızlatmaktadır. Irkçı ve bölgeci yaklaşımlarla Çanakkale ruhunu anlamak mümkün değildir.  Biz ecdadımızla iftihar ettiğimiz kadar, ceddimizin de bizimle iftiharı için çalışmamız gerekiyor. ‘Çanakkale geçilmez’i dağa taşa yazmak yetmiyor. Boğaza yazdığımız Çanakkale geçilmez ile attığımız Çanakkale geçilmez manşetiyle, okuduğumuz Çanakkale geçilmez şiiriyle Çanakkale geçilmez olmuyor. Bir zafer günü de olsa, acı da olsa; Çanakkale’nin sinsice geçildiğini görmek ve bilmek gerekiyor.

El Koymak Suretiyle

Bugün 18 Mart 2020. Yedi düvel; bankalarla geçti Çanakkale’yi. Yedi düvel; AB normlarıyla,geçti Çanakkale’yi. Yedi düvel; Milli Eğitim müfredatlarıyla, boşanma rakamlarıyla, uyuşturucu kullanma yaşlarıyla geçti Çanakkale’yi. Yedi düvel; milli piyango ile, iddia ile, spor toto ile geçti Çanakkale’yi! Yedi düvel; İstanbul Sözleşmesi ile geçti Canakkale’yi ! Yedi düvel; tek tek özelleştirmelerle bütün tesislerimize, limanlarımıza, fabrikalarımıza, yer altı ve yer üstü zenginliklerimize el koymak suretiyle geçti Çanakkale’yi. Yedi düvel; futbol aşkıyla, fanatizmle, Survivorlarla, ahlaksız televizyon dizileriyle, inancımızla, tarihimizle, millet olma benliğimizle savaşan programlarla geçti Çanakkale’yi. Yedi düvel; bize tarihimizi unutturarak, gündemimizden İslam Birliği’ni silerek geçti Çanakkale’yi. Tankıyla, tüfeğiyle, amiral gemileriyle, zırhlılarıyla, çağın yenilmez denilen donanmasıyla Çanakkale Boğazı’na gömülen yedi düvel; kuzu postuna bürünüp dostumuz kılığında aştı Çanakkale’yi.

Milli Görüş Ruhu

Tek dişi kalmış garbın afakının sanal büyüsüne kapıldıkça, onlarla dost oldukça, onları taklit ettikçe, onlarla işbirliği yaptıkça geçildi Çanakkale. Sinsice yürütülen yedi düvel stratejileriyle; kutuplaştırılarak, birbirimizden koparılarak Çanakkale geçildi. Şimdi dünyanın yeniden Çanakkale zaferinin ruhuna ihtiyacı vardır. Şimdi dünyanın Milli Görüş ruhuna ihtiyacı vardır. Bir buçuk milyar İslam âleminin ve yedi milyar dünya nüfusunun bu ruha ihtiyacı vardır. Bütün bunlara rağmen Yahya Çavuşların, Seyit onbaşıların ve Nene hatunların aşkı, inancı, azmi ve ruhu devam etmektedir. Çanakkale’de ki ruh ne muhafazakârdır ne de milliyetçidir.

Çanakkale’deki ruh Milli Görüş ruhudur.”

Cengiz ZEYREK | Saadet Partisi Ayaş İlçe Başkanı

Yorum yapın