Cengiz Zeyrek: Mazlumun ve Mağdurun Ahı Sizi Çarpar

Bu Yanlıştan DÖNÜN…

TC İletişim Başkanlığının düzenlemiş olduğu İstanbul Yeditepe Konserleri”ne tepki gösteren Saadet Partisi Ayaş İlçe Başkanı Cengiz ZEYREK, “Ticari hayatın neredeyse durma noktasına geldiği, insanların günlük maişetlerinin derdine düştükleri bir dönemde yapılan bu etkinlikler toplumun vicdanını yaralamıştır” dedi.

Saadet Partisi Ayaş İlçe Başkanı Cengiz ZEYREK TC  İletişim Başkanlığının koordinasyonunda 1 ay sürecek  olan ‘İstanbul Yeditepe Konserleri’ne ilişkin açıklamada bulundu.

Yetkililerin halktan gelen tepkilere duyarsız kaldığını ifade eden Cengiz ZEYREK, “Salgın sonuçlarının toplumu sarstığı bir dönemde, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda ‘İstanbul Yeditepe Konserleri’nin düzenlenmesi,  hükümetin vatandaşın öncelikli ihtiyaçlarına ne kadar da yabancılaştığının göstergesidir. Ticari hayatın neredeyse durma noktasına geldiği, insanların günlük maişetlerinin derdine düştükleri bir dönemde yapılan bu etkinlikler toplumun vicdanını yaralamıştır. Kamu kaynaklarının böyle çar çur edilmesi büyük bir kamu israfıdır. Yetkililerin halktan gelen tepkilere duyarsız kalarak bu konuda bir açıklama yapma ihtiyacı bile duymaması ise oldukça dikkat çekicidir.” dedi.

Cengiz Zeyrek

“Gençler Konser Değil, Ekmek ve İstihdam İstiyor”

Gençlerin, konser değil, istihdam istediğine dikkat çekilen açıklamada, “Her gün atama taleplerini gündeme getirmeye çalışan yüzbinlerce işsiz üniversite mezunu gencimize ‘alın konser dinleyin’ demek gençlerin talep ve beklentileri ile alay etmektir. Gençler konser değil, ekmek ve istihdam istiyor. Pandemi döneminde SMS ve iban numarası vererek milletten 10 lira isteyen hükümet ne yapmaya çalışmaktadır. Vatandaş maddi olarak bu kadar zor durumdayken, insanlar 1000 TL yardım alabilmek için uzun kuyruklarda beklerken, bir konsere milyonlarca lira harcamak tüyü bitmemiş yetimin malının heba edilmesi, büyük bir israf ve görevi kötüye kullanmaktır. Bu nedenle 9 Haziran tarihinde başlamış olan ve bir ay boyunca sosyal medya üzerinden devam edecek olan bu konserler bir an önce iptal edilmeli ve bu yanlıştan dönülmelidir.” ifadelerine yer verdi.

Saadet Partisi Ayaş İlçe Başkanlığı

Ayaş Haberlerini Görmek İçin Tıklayınız

Yorum yapın