Çekerek Belediyesinden Abdülhamid Han Paylaşımı

Haddini aşarak Osmanlı Devleti Padişahı Sultan Abdülhamid Han’a hakaret edilmesi kabul edilebilir bir şey değildir.

 Osmanlı Devleti’nin 34. padişahı Sultan 2. Abdülhamid Han’a ‘aşağılık’ ve ‘diktatör’ diyerek haddini aştı ve lağım çukuru olan zihniyetini gözler önüne serdi.

Bütün dünya bilir ki “Abdulhamid Han’ın derdi İslam dünyasıydı.En sıkıntılı dönemde ‘hasta adam’a hayat vermiş bir Sultandı. Milli ve yerli kalkınma hamlesi yapan bir Sultanı kinle yargılamak, ya cahillikten geliyor ya da dış mihraklı uzantıların işi.Eğer ortada bir aşağılık varsa o kişi Abdülhamid Han değil, bu tür konuşmaları yapan zavallılardır.

Çekerek Belediyesinden Abdülhamid Han Paylaşımı

Hayattayken ne kadar hain işbirlikçi varsa kendisiyle uğraşmış O’nu tahtan indirmek için her türlü plan devreye sokulmuş. Ümmetin derdiyle dertlenen, Filistin başta olmak üzere topraklarımızı küffara vermemek için direnen Abdülhamid Han’a iç ve dış düşmanların kini hâlâ bitmiş değil. Yüz yıl sonra bile aynı düşmanlık devam ediyor…

Bu sebeple Ulu Hakan Sultan Abdülhamid Han’ımızın ismini yaşatmak ve ona olan aidiyet borcumuzu ödeyebilmek için Meclis üyelerimizle birlikte aldığımız karar gereği İlçemizin En büyük Bulvarını Sultan Abdülhamidhan Bulvarı koymaya karar verdik.

113. İslam Halifesi ve 34. Osmanlı Padişahı cennet mekân Sultan II. Abdülhamid Han’ı dua ve rahmetle anmak, davası için verdiği mücadeleyi tebrik ve teyit etmek, istiyoruz.

Onun mücadelesini, davasını savunmaya devam ettiğimizi ve onun yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Aziz milletimizden tek arzumuz odur ki, onun devrinde yaşama bahtiyarlığına ermiş olmalarına karşın onu anlayamayanlar ve onu geç anlayanlar gibi olmayalım.

“Cenab-ı Allah’ın huzuruna çıkacağım vakit, temiz bir yüze sahip olarak çıkmaktan başka büyük emelim yoktur.” diyen o zat-ı  muhteremi,Rahmet ve dua ile anıyoruz.

Çekerek Belediyesinden Abdülhamid Han Paylaşımı

Yorum yapın