Başkan Murat Ercan Vefa Destek Hattının Ucunda

Ülkemizde koronavirüs vakalarının artması ile birlikte tedbirler alındı, bu tedbirler kapsamında 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma yasağı getirildi. Sincan Belediyesi evde kalmak zorunda kalan vatandaşlara yardım için vefa sosyal destek ekibini 22 Mart 2020 tarihinde kurdu. 85 personel Sincanlılara hizmet için göreve başladı.

Sincan Belediyesi ayrıca belediye bünyesinde bir iletişim merkezi kurarak 65 yaş üstü güngörmüşlerimiz ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların taleplerine daha hızlı cevap veriyor. Vatandaşlar0312 985 05 10nolu telefonu arayarak ihtiyaçlarının karşılanması için vefa destek ekibinden yardım istiyor. Sincan Belediyesi vefa destek ekibi, bugüne kadar günlük ortalama 700- 800 ailenin eczane, market alışverişi gibi bir dizi ihtiyaçlarını karşıladı. Ekipler, halkın sağlığı için çalışmalarına ara vermeden devam edecek.

Başkan Telefonda

Başkan Ercan Telefonda

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, büyük bir özveri ile çalışan Vefa destek ekibinin iletişim merkezine ziyarette bulunarak ekibe destek verdi. Çalışmaları inceleyen Başkan Ercan işleyiş hakkında bilgi aldı.

Başkan Ercan daha sonra merkeze gelen bir telefonu açarak evden çıkamadığı için doğalgaz alamayan bir vatandaşın talebine yanıt verdi. Mustafa isimli vatandaşınadresini not alan Başkan Ercan, doğalgaz alarak vatandaşa kartını bizzat teslim etti. Başkan Ercan’ı karşısında gören vatandaş şaşkınlığını gizleyemedi, hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Ercan,” Çok ciddi bir salgın ile karşı karşıyayız. Bu korona virüsü ile hep birlikte mücadele edeceğiz. İhtiyacı olan her vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz.”diye konuştu.

Başkan Telefonda

Yorum yapın